IVECO Trakker 410 EEV plattform lastbil

























Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter




















IVECO TRAKKER 8x4
400tyś km
sprowadzony od pierwszego właściciela
wzorowy stan techniczny
2010rok
silnik 410 koni
żadnych zgrzytów synchronizatorów)
blokady tylnych mostów
ogumienie 13R22.5
60% 70% 90% 70%
hamulce przód nowe
świeżo po remoncie
auto doinwestowane
bardzo zadbane
zabudowa platforma o długość 6.50m
oświetlenie robocze
prowadnica do przypięcia plandeki
plandeka do przykrycia towaru
HDS
PALFINGER PK15500 Performance
rotor
zawiesie
mały przebieg hds
540godzin
podpory hydrauliczne
chwytak do palet
kabina dzienna ACTIVE DAY
dwie skrzynki narzędziowe
skrzynki na podstawki
ogólnie auto we wzorowym stanie
bez żadnych luzów
wycieków itp
podana cena za pojazd
możliwość dokupienia przyczepy z ostatniego zdjęcia
platforma tandem. 7.20m. z roku 2015
Podana cena eksport
W kraju plus dwadzieścia trzy procent
Faktura VAT
Pierwszy właściciel
Bezwypadkowy
Serwisowany w ASO
platforma 8x4