Özgül ADR BOTTLE TYPE STEEL TANKER bensintank













Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter




















AXLE: Axle with drum with 3 x 12-14-16 ton capacity is used
colour: Requested RAL code
It is accordingly with SAE standards and ADR norms
Superior and safe brake hardware is provided by 2S/2M ABS or EBS brake system in EC standards
385/65 R 22,5 single tyre 12 R 22,5 or 315/80 R 22,5 double tyre
are preferred
Static 50 ton Dynamic 25 ton capacity
parallel opera¬ting
two speed
hinged wide shoed
telescopic footed
It is painted in special paint over by complete 2+1 layer epoxy lining and acrylic paint after washing and sandblasting in undercarriage and tanker
Inner side of tanker is without paint
Plastic mudguards
Steel sheet tool box
Plastic water tank
Plastic wheel stop wedge block
Aluminum bicycle crash barrier
2 Nos fire cabinet and extinguisher
2 Nos discharge Hose location
1 Nos emptying hose
Necessary warning and notice labels
TANKER SEMI TRAILER TYPE APPROVAL CERTIFICATE
O4 CLASS SEMI TRAILER CONFORMITY CERTIFICATE
CITERNE ELLYPTİQUE CHASSIS COMPLET