Krone Jumbo trailer med gardinkapell









































Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter


























Seitenverkleidung
Unterfahrschutz
Heben &
Senke
Zugvorrichtung
Reifengröße: 445/45R19,5. Reifen und Ersatzreifen
alle
Deutsches Anhänger aus erster Hand
Irrtümer vorbehalten
Gerne helfen wir Ihnen mit dem Zollkennzeichen und Export Ausfuhrerklärungen
Leasing-/Finanzierungsabwicklung möglich! - Abwicklungskriterien auf Anfrage!
Vom Optischen und Technischen Zustand überzeugen Sie sich selbst vor Ort
Inzahlungnahme und Fahrzeugüberführung auf Anfrage
Hinweis
Der Käufer ist verpflichtet sich selbstständig von Zustand und Ausstattung der Ware /Fahrzeuge zu überzeugen. Alle Angaben sind ohne Gewähr. Änderungen
Zwischenverkauf und Irrtümer vorbehalten
Sollten Sie Fragen haben
bitte rufen Sie uns direkt an..visa kontakter (auch über WhatsApp
Viber erreichbar oder per Email. visa kontakter / visa kontakter)